Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Smučarski teki

Johaug za tretjo zlato kolajno deklasirala konkurenco na 30 km

Therese Johaug do letošnjih iger ni imela zlate olimpijske medalje s posamičnih tekem. Peking zapušča s tremi, potem ko je prevlado na razdalji Norvežanka potrdila v velikem slogu na 30 km.

19

Več novic

V štafeti prepričljivo slavje Rusov, srebro v finišu Norveški

Štafeta Olimpijskega komiteja Rusije je prepričljiva zmagovalka moške štafetne preizkušnje v smučarskem teku. Srebro so osvojili Norvežani, ki so v finišu prehiteli Francoze.

22

Rusinje pred presenetljivimi Nemkami, Norveška le peta

Ruske tekačice so zmagovalke ženske tekaške štafete 4 x 5 km. V zadnji predaji so po zaslugi Veronike Stapanove opravile s presenetljivimi Nemkami. Bronasto medaljo je osvojila Švedska, oslabljena Norveška pa se je morala zadovoljiti le s petim mestom.

54

Niskanen osem let čakal na olimpijsko zlato na 15 km

Smučarski tekač Iivo Niskanen je upravičil vlogo prvega favorita in postal olimpijski prvak na 15 kilometrov v klasičnem koraku. 30-letni Finec je tako še na tretjih zaporednih igrah osvojil zlato medaljo.

42

Therese Johaug za 0,4 sekunde ugnala Kerttu Niskanen; Anamarija Lampič 17.

Tek na 10 km klasično je prinesel razburljiv razplet: Therese Johaug je za vsega 0,4 sekunde prehitela Kerttu Niskanen, s čimer je Norvežanka osvojila drugo zlato medaljo v Pekingu. Anamarija Lampič je s 17. mestom izpolnila zadani cilj.